Dla firmy

Zabezpiecz firmę przed gwałtownymi wzrostami cen za prąd
Slider

W jaki sposób możesz zarabiać będąc prosumentem?

W przypadku gdy Twoim biznesem jest wynajem lokali tj. galerie, budynki zakładowe gdzie zlokalizowane są inne firmy. Firmy jakie wynajmują w  Twoim budynku lokal płacą Ci za zakup energii elektrycznej, a Ty płacisz za całe zużycie energii w budynku zakładowi energetycznemu. Montując fotowoltaikę nie płacisz już za prąd, natomiast nadal firmy które wynajmują lokal płacą Ci za zakup prądu. Gdy instalacja się zwróci będziesz zarabiać na sprzedaży prądu firmom wynajmującym lokal w Twoim budynku.

Obrazek pieniądze dla firmy Systemy OZE

Rozliczenie z zakładem energetycznym 

Zakładając fotowoltaikę w Twojej firmie masz możliwość wyboru pomiędzy rozliczaniem się  z zakładem energetycznym w postaci sprzedaży/zakupu energii elektrycznej bądź zostaniu prosumentem i korzystanie z opustów.

Opusty(netmetering) to procentowa ilość energii, jaką zatrzymuje sprzedawca energii za preferencyjny sposób rozliczenia. Opust dla instalacji do 10 kWp wynosi 20%, a od 10-50 kWp wynosi 30%. Jeśli instalacja fotowoltaiczna zaspokoi 100% zapotrzebowania za energię elektryczną sensownym będzie zostać prosumentem. W przypadku gdy instalacja fotowoltaiczna nie zaspokoi w 100% zapotrzebowania na prąd to najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie rozliczenie z zakładem energetycznym w postaci sprzedaży i kupna energii elektrycznej. 

Dlaczego fotowoltaika zwiększy ilość Twoich klientów? 

Zwiększająca się świadomość społeczeństwa odnośnie Systemów Odnawialnych Źródeł Energii prowadzi do celowego wybierania firm które angażują się w poprawę jakości środowiska. Fotowoltaika jest zero emisyjna, a tym samy nie produkuje szkodliwego dla zmian klimatu dwutlenku węgla.

Zacznij zyskiwać dzięki fotowoltaice od dzisiaj!

Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy aby dobrać indywidualną instalację fotowoltaiczną dla Twojej firmy.