Full 3
Bądź niezależny energetycznie i ciesz się darmowym prądem
Full 3

Rządowe dotacje dla mikroinstalacji fotowoltaicznych

Dotacja Mój Prąd w wysokości 5000 zł jest przyznawana dla mocy instalacji fotowoltaicznej od 2-10 kWp. Dotacja jest wypłacana po zmianie licznika na dwukierunkowy.

Więcej informacji dowiesz się dzwoniąc do nas bądź na stronie Mój prąd.

Program Czyste Powietrze promuje systemy odnawialnych źródeł energii. Najbardziej promowana jest dotacja na zakup pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi aż 30 tys. zł.

Wybierz naszą firmę, a podczas spotkania wyliczymy próg dofinansowania o jaki możesz się starać.

Odliczenie fotowoltaiki od podatku dochodowego. 

Maksymalna kwota jaką można odliczyć wynosi 53 tys. zł(dla małżonków 106 tys. zł). W przypadku gdy kwota instalacji fotowoltaiki jest wyższa od rocznego dochodu to koszty można rozbić na maksymalnie 6 lat.

Przykład odliczenia od podatku dochodowego

Klient zakupił  instalacji fotowoltaiczną za kwotę 30 tys. zł. Program Mój prąd pozwolił mu na zyskanie dotacji i w ten sposób dostał zwrot części kosztów w wysokości 5 tys. zł. Rzeczywisty koszt klienta wynosi więc 25 tys. zł. Tyle może odliczyć od podstawy opodatkowania. Jeśli płaci podatek w wysokości 17 proc. to zaoszczędzi w wyniku ulgi podatkowej(termomodernizacyjnej) 4,5 tys. zł. Zatem łączny koszt jaki poniesie za instalacje wyniesie 20,5 tys. zł.

Nie stać Cię na fotowoltaikę?

Banki oferują Eko kredyt na zakup instalacji fotowoltaicznych. Zamień opłaty za prąd na ratę kredytu, a po spłacie ciesz się darmową energią. Wyliczymy dla Ciebie ratę kredytu i okres spłaty.

Oferta dla domu Systemy OZE

Niezależność energetyczna 

Fotowoltaika otwiera nowe możliwości dla Twojego domu. 

1.  Przy pomocy prądu pozyskanego ze słońca możesz zasilić dom w energię elektryczną. 

2. Fotowoltaika zasili pompę ciepła lub inne elektryczne urządzenie grzewcze, którymi możesz ogrzać dom oraz ciepłą wodę użytkową.  A jak wiemy opłaty za ogrzewanie stanowią niekiedy wyzwanie dla naszego portfela w okresie grzewczym.

3.  Latem można wykorzystać prąd do schłodzenia pomieszczeń, ostatnie lata pokazały jak ważne jest klimatyzowanie pomieszczeń dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Zacznij zyskiwać dzięki fotowoltaice od dzisiaj!

Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy aby dobrać indywidualną instalację fotowoltaiczną dla Twojego domu!